AKTUALNOŚCI

Młodzi Przedsiębiorcy

poniedziałek, 15 października 2018

Młodzi Przedsiębiorcy i Startupy z krajów Grupy V4 -

8. Europejski Kongres MŚP w Katowicach

 

Jaki wpływ na rozwój najlepszych startupów ma specjalizacja krajów w Grupie Wyszehradzkiej? Jakie są bariery współpracy w Grupie V4 oraz jak je likwidować? Jak w praktyce działają mechanizmy wsparcia wychodzenia na rynki zagraniczne oraz instrumenty dedykowane MŚP i startupom w Europie Środkowej? Na te oraz inne pytania odpowiedzą eksperci w dyskusji o perspektywach i możliwościach rozwoju młodych przedsiębiorcach i startupach rozwijających działalność w krajach Grupy Wyszehradzkiej podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Panel odbędzie się 17 października 2018 roku o godzinie 13:30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Celem spotkania będzie zwrócenie uwagi na czynniki pozytywne i negatywne w poszczególnych krajach V4 wpływające zarówno na rozwój tradycyjnego biznesu, jak i nowoczesnych technologii. Dyskusja umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami w zakresie tworzenia rozwiązań wspierających działalność tradycyjną i innowacyjną oraz odkryje obszary wymagające lepszego wsparcia.

 

Wśród omawianych podczas spotkania obszarów znajdą się także wyzwania w pozyskiwaniu talentów w kontekście tworzenia innowacyjnej kadry biznesu przyszłości. Uczestnicy będą mogli również przyjrzeć się bliżej specyfice ekosystemów startupowych funkcjonujących w poszczególnych krajach Grupy V4.

 

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: przedstawiciele startupów z krajów V4, przedsiębiorcy z krajów V4, przedstawiciel Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców oraz przedstawiciel nauki. Swój udział potwierdzili m.in. Janusz Dramski, manager Business Link Katowice oraz wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach; Benjamin Knöfler, wiceprezydent Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe w Brukseli, Katarzyna Abramowicz, CEO Specfile; György Kozmann, Co-founder i CEO węgierskiego HeartBit; Matej Michlík,  co-founder NiceVisions ze Słowacji oraz Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes zarządu SPIN-US Sp. z o.o. spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie poprowadzi Kamil Durczok, redaktor naczelny Silesion.pl.

 

Druga część spotkania będzie przeznaczona na prezentację zaproszonych startupów, które swoim przykładem reprezentować będą poszczególne kraje.

 

Małe i średnie przedsiębiorstwa to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie to z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, praktyków biznesu, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O jego zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze najdobitniej mówią liczby: swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało blisko 25 tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku w ponad 80 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 6000 uczestników z 40 państw.

 

W tym roku w ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Siedem ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja z zaznaczeniem konkretnych paneli/spotkań poprzez stronę www.ekmsp.eu. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorem panelu “Młodzi Przedsiębiorcy i Startupy z krajów Grupy V4 - perspektywy i możliwości rozwoju” jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Partnerem Instytucjonalnym jest Komisja Europejska.

 

Kontakt dla mediów:

Wiktoria Nycz

Koordynator ds. PR Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach

wnycz@rig.katowice.pl

+48 691 949 220