AKTUALNOŚCI

Znamy laureatów!

czwartek, 18 października 2018

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników 8. edycji Programu „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP”.

 

Ogólnopolski program „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP” odbywa się już po raz ósmy w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.Program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego.  Spośród rekordowej liczby nadesłanych zgłoszeń Kapituła Programu wyłoniła Laureatów tegorocznej edycji Programu, którzy stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. 

 

Laureatami 8. Edycji Programu zostali:

  • w kategorii „Miasto”:Katowice, Sosnowiec, Rzeszów, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Zawiercie, Bytom, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Olsztyn i Jastrzębie-Zdrój,
  • w kategorii „Gmina miejsko-wiejska”: Czechowice-Dziedzice, Strzelce Opolskie i Pszczyna,
  • w kategorii „Gmina wiejska”: Jasienica.

Zgodnie z regulaminem Programu Włodarze ww. miast i gmin otrzymali również dyplomy i statuetki „Liderów, którzy wspierają MŚP”.

 

Znalezienie się w gronie Laureatów Programu to nie tylko wzmocnienie wizerunku Urzędu w otoczeniu, ale także potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są  skuteczne i mają charakter trwały. 

 

W tym roku Kapituła podjęła również decyzję o przyznaniu 5 wyróżnień honorowych dla Województwa Śląskiego, Województwa Małopolskiego, Zabrza, Dąbrowy Górniczej i Piekar Śląskich.

 

Certyfikaty i wyróżnienia honorowe 8 edycji Programu wręczyli Janusz Steinhoff - Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik – Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Przewodniczący Kapituły Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”, Janusz Król - Redaktor Naczelny Magazynu „Wspólnota” orazTomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Zastępca Przewodniczącego Kapituły Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”.

 

Serdecznie gratulujemy Laureatom i Wyróżnionym, a wszystkie samorządy zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”, która odbędzie się w ramach 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw latem i jesienią 2019 roku.